FILM Ucieczka w milczenie

Dzisiaj wyjątkowo postanowiłam dodać recenzję filmu, który ostatnio obejrzałam. Mowa tutaj o filmie - dramacie, który nosi tytuł "Speak".Główną rolę odgrywa w nim Kristen Stewart. Od razu powiem, że lubię tę aktorkę, ale wiem też, że są osoby które za nią nie przepadają więc proszę nie zrażać się od razu do tego filmu, bo według mnie jest on naprawdę wart obejrzenia.

Może najpierw opis (Filmweb.pl):
Film opowiada o 13-letniej Melindzie Sordino (Kristen Stewart) dziewczynie w depresji, która stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z otaczającą ją rzeczywistością oraz wspomnieniami traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Jej decyzja, aby nie dzielić się z nikim swoimi przeżyciami oraz zdusić w sobie wspomnienia spowodowała, że z popularnej i zdolnej dziewczyny... zmieniła się w osobę nieakceptowaną przez swoje środowisko. Narastające problemy z nauką tylko pogorszyły sytuację. Okazuje się, że jej ostatnim ratunkiem jest młody i ambitny nauczyciel, który dostrzega w niej ukryty potencjał.

Jak dla mnie był on naprawdę dobry. W pełni pokazał uczucia głównej bohaterki i szarą, smutną rzeczywistość osób odrzuconych przez grupę.Ostatnio pisałam długie wypracowanie na temat mechanizmu działania grupy – to jest naprawdę okropne. Środowisko odrzuca osobę, bo okazuje się, że jest ona od nich inna, lub czymś się wyróżnia. Nie ważne jest to co ta osoba w głębi duszy czuje, nikt jej nie rozumie ponieważ nie potrafi ona nikomu się z tego zwierzyć.
Na mnie ten film wywarł spore wrażenie. Tragedia Melindy jest bardzo dobrze pokazana. Czasami odcięcie się od innych zdaje się być najlepszym rozwiązaniem.

A co do Kristen Stewart to moim zdaniem spisała się na medal, w tym filmie na własne oczy można przekonać się, że potrafi ona grać. Podczas całego filmu nie wiele mówi przez co jej rola była o wiele trudniejsza, bo musiała grać sobą, pokazać uczucia i emocje.
 

Film jest adaptacją powieści Laurie Halse Anderson o tym samym tytule.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze

Copyright © 2014 sekrety książek , Blogger