O mnie


Czytać uwielbiam odkąd pamiętam. Książki to jeden z moich ulubionych sposobów na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Gdy 5 lat temu, samo czytanie przestało mi wystarczać, założyłam bloga, za pomocą którego chciałam dzielić się swoimi odczuciami na temat książek. Moja „działalność” miała swoje wzloty i upadki. Przez te wszystkie lata dopadał mnie brak czasu. Zdarzało mi się na pewien czas tracić zainteresowanie książkami na rzecz innych spraw. Mimo to ciągle tu wracam, a gdy to robię, czuję się tak, jak gdybym wreszcie wracała „do siebie”.

Rok temu, po napisaniu matury i ukończeniu liceum, zaskoczyłam wszystkich moich bliskich i znajomych, pewnych, że wybiorę się na dziennikarstwo, lub inny humanistyczny kierunek studiów, gdy oznajmiłam, że wybieram się na Zarządzanie. I tak dziewczyna, która cieszyła się, że swoją przygodę z matematyką zakończy na liceum, wybrała się na studia związane z… matematyką właśnie. W rezultacie spędziłam rok we Wrocławiu, dzieląc swój czas między zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym, a rozmyślania nad tym, co powinnam dalej robić ze swoim życiem. Z czasem coraz bardziej upewniałam się, że nie są to studia dla mnie. Co z tego, że sobie radziłam, jeśli kompletnie nic mnie tam nie interesowało. Aż w końcu nadeszła wiosna, a ja postawiłam wszystko na jedną kartę, składając papiery na jeden jedyny kierunek - Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. I wiecie co? Udało się! Dostałam się na studia, na które od razu powinnam była się wybrać. Ale nie żałuję minionego roku. Myślę sobie, że tak miało być, żebym już bez cienia wątpliwości mogła studiować ten właściwy kierunek. 

Gdzie można mnie znaleźć:

2 komentarze:

  1. No to witam rówieśniczkę. Ja od października idę na Ekonomię. Też niezbyt mnie to cieszy, no ale cóż :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, witam! :) Jeśli niezbyt Cię to cieszy, to skąd taki wybór? Z doświadczenia wiem, że jednak lepiej jest studiować to co się lubi :)

      Usuń

Komentarze

Copyright © 2014 sekrety książek , Blogger