Piękne Istoty - Kami Garcia, Margaret Stohl

Tytuł oryginału: Beautiful Creatures
Seria: Kroniki Obdarzonych
Tom: 1 
Wydawnictwo: Łyński Kamień
Stron: 536

Opis:
Była klątwa. Była dziewczyna.
A na końcu był grób.
Ethan marzy o wyjeździe z Gatlin w Karolinie Południowej, gdzie ostatnim wielkim wydarzeniem była wojna secesyjna. Chłopak od miesięcy śni o dziewczynie, której nigdy wcześniej nie widział. Kiedy po wakacjach spotyka ją na szkolnym korytarzu, z miejsca się w niej zakochuje. Lena ukrywa jednak mroczną tajemnicę i klątwę, która od pokoleń ciąży na jej rodzinie. Czy Ethan zdoła zmienić przeznaczenie i uratuje Lenę przed nią samą? W mieście bez przyszłości, jedna tajemnica zmieniła wszystko...
[opis pochodzi z okładki książki]

 

Zwróciłam uwagę na tą książkę, przeglądając zapowiedzi wydawnicze w Internecie, dzięki jej okładce. Przeczytałam opis i stwierdziłam, że muszę przeczytać. Tak więc parę dni po jej premierze, miałam ją u siebie na półce.

Jak dla mnie książka genialna. Świetni bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja. Poza tym świetny klimat i ciągła tajemniczość. Całość jest niesamowicie wciągająca. Ciągle zastanawiałam się co stanie się na końcu i z niecierpliwością czekałam na 16 urodziny Leny. Czy uda jej się stać istotą światła? Czy jednak zostanie istotą ciemności? Ciągle pojawiały się też kolejne ciekawe wątki, np. Ethan i Genevieve z przeszłości, Riley (choć postać dość irytująca, podobały mi się fragmenty z nią), albo zagadka kim są wujek Macon i jego pies? Bardzo polubiłam wszystkich bohaterów. Każdy z nich jest inny i charakterystyczny. Narratorem jest chłopak – Ethan, a z tego co wiem ostatnio w książkach fantasy, młodzieżowych raczej były nim dziewczyny, więc jest to z pewnością przyjemna odmiana. Kolejną rzeczą, która tą książkę wyróżnia jest to, że nie ma w niej wampirów, których wszędzie pełno, a z tego co wiem niektórzy mają już ich dość, chociaż ja do nich nie należę. 

Z niecierpliwością czekam na drugi tom pt. "Beautiful Darkness", którego zagraniczna premiera wyznaczona jest na 26.10.2010. Liczę na to, że będzie równie dobry jak pierwszy.

Która okładka bardziej wam się podoba? Pierwszego czy drugiego tomu?

Słyszałam, że ma powstać ekranizacja. Jeżeli taka powstanie, na pewno pójdę obejrzeć ją w kinie. Chociaż sama nie jestem pewna czy chcę aby ona powstała. Książka jest świetna. Ale czy filmu nie zepsują? Tego nie wiem. Z ekranizacjami bywa różnie.

3 komentarze:

  1. Kolejna książka, którą mnie zachwyciło już kilka osób...

    OdpowiedzUsuń
  2. Książkę przeczytałam kilkanaście/kilkadziesiąt dni temu i jestem zachwycona. Wciąga, nie ma przesłodzonych fragmentów i wszystko jest takie tajemnicze, do końca nie wiadomo co się stanie i to pokochałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka jest wspaniała! Nie mogę się doczekać, aż wyjdą jeszcze kolejne 2 części. :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze

Copyright © 2014 sekrety książek , Blogger